Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

Kaip sustabdyti odos senėjimą

Galima išskirti du senėjimo procesų tipus: vidinį, kai pasikeitimus nulemia genetika, ir išorinį, kai senėjimo procesus sukelia aplinkos faktoriai (tokie kaip UV spinduliai ar gyvenimo būdas).

Vidinis senėjimas. Priežastys

Vidinis natūralus senėjimo procesas yra tęstinis procesas, kuris paprastai prasideda apie 24-26-uosius gyvenimo metus.  Šiuo laikotarpiu odoje sulėtėja kolageno, kuris atsakingas už elastingumą, gamyba. Taip pat negyvos odos ląstelės lėčiau pasišalina ir lėčiau atsistato naujos. Nors šie pokyčiai pradeda vykti gana anksti, tikrąsias pasekmes pradedame matyti tik po 15-20-ies metų. Pagrindiniai vidinio senėjimo ženklai:

- Smulkios raukšlelės
- Išplonėjusi ir permatoma oda
- Sumažėjęs poodinis riebalinis sluoksnis, lemiantis skruostų įdubimą, bei mažiau tvirta kaklo ir rankų oda.
- Išsausėjusi oda, kartais taip stipriai, jog sukelia niežulį
- Žilstantys plaukai
- Plaukų slinkimas ar padidėjęs plaukuotumas
- Išplonėję nagai

Genetika lemia, kaip greitai senėjimo procesas progresuoja.

Išorinis senėjimas. Priežastys

Nemažai išorinių faktorių veikia odą lemdami jos priešlaikinį senėjimą. Didelę įtaką senėjimo procesams turi saulės spinduliuojami UV spinduliai. Taip pat svarbią vietą užima dažnai pasikartojančios mimikos, miego padėtis ir rūkymas.

Saulės poveikis. Nenaudojant apsauginio kremo, vos kelios minutės saulėje kasdien sukelia pastebimus pasikeitimus odoje. Strazdanos, pigmentinės dėmės, išryškėjusios venos, šiurkšti oda, smulkios raukšlės, šerpetojanti oda ir odos vėžys gali atsirasti dėl saulės poveikio.

Miegojimo padėtis ir mimikos. Nuolatinis miegojimas toje pačioje padėtyje ir ant veido rytais atsirandančios nugulėtos žymės ilgainiui gali tapti nebeišnykstančiomis raukšlėmis. Tokios raukšlės paprastai atsiranda ant smakro ir skruostų. Taip pat dažnos veido mimikos ilgainiui palieka raukšlių aplink akis, lūpas ir kaktoje.

Rūkymas.  Rūkymas sukelia biocheminius pasikeitimus organizme, kurie pagreitina odos senėjimą. Odoje raukšlės atsiranda anksčiau ir gilesnės, oda papilkėja ar pagelsta, tampa šiurkšti, kartais beveik suragėjusi.

Kremai ir kitos priemonės nuo raukšlių

Ilgainiui raukšlių atsiradimas yra natūralus procesas, tačiau netinkami įpročiai jį pagreitina. Tiek vidinį, tiek išorinį senėjimą pristabdyti padeda kosmetikos priemonės. Natūralaus senėjimo metu sumažėja kolageno gamyba odoje, todėl kosmetikos priemonės su kolagenu arba hialuronu, kuris atkuria odos elastingumą ir veikia kaip liftingo priemonė, gali padėti kovoti su raukšlėmis. Mokslininkai teigia, jog vienintelė ir pati efektyviausia priemonė, kuri veiksminga prieš raukšles yra peptidas Matriksilas.

Vasaros laikotarpiu, kai saulė labai aktyvi, svarbu saugoti odą nuo UV spindulių ir naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Patartina rinktis priemones, kurios turi tiek UVA, tiek UVB filtrus, saugančius odą nuo pažeidimų.

Tam, kad raukšlės atsirastų kuo vėliau, svarbu nuolat ir pakankamai drėkinti odą. Tuomet ji ilgiau išliks elastinga ir mažesnę įtaką turės mimikos ir kiti veiksniai.

                        
                        

                               |    |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'