Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

Kodėl slenka plaukai ir kaip juos susigrąžinti

Natūralu, kad per gyvenimą kiekvienam tenka susidurti su vienokiu ar kitokiu plaukų slinkimu. Daugeliui įprastas sezoninis plaukų slinkimas, kuris stipriai pasireiškia rudenį ir – šiek tiek silpniau – pavasarį.

 
Plaukų augimas

Didžiąją dalį plauko struktūros sudaro proteinas, vadinamas keratinu – natūrali medžiaga, kuri gaminasi plauko folikuluose viršutiniame odos sluoksnyje. Folikulams auginant naujas plauko ląsteles, jos išstumia senąsias plauko ląsteles maždaug 12-15 cm per metus greičiu – apytiksliai tiek plaukai paauga per vienerius metus.
Mūsų plaukai auga trimis etapais:
 • Aktyvaus augimo fazė, kuri trunka nuo 2 iki 8 metų
 • Pereinamasis plaukų augimas, trunkantis nuo 2 iki 3 savaičių
 • Poilsio etapas, kuris trunka 2-3 mėnesius; fazės pabaigoje plaukai išplonėja, juos pakeičia nauji plaukai ir prasideda naujas augimo ciklas

Apie 90 % ant galvos esančių plaukų yra pirmojoje, augimo fazėje. Kiekvienas plauko folikulas turi savo augimo ciklą, kuriam įtaką gali daryti amžius, sveikatos problemos ir daugybė kitų faktorių. Vidutiniškai per metus plaukai paauga 12-15 centimetrų. Žmonėms senstant, plaukų augimo tempai lėtėja.
 
Plaukų slinkimas

Vidutiniškai žmogus per dieną praranda 50-100 plaukų. Tam kad nereikėtų skaičiuoti iškrentančių plaukų, yra keli faktoriai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Plaukų slinkimu reikia susirūpinti, jei atsikėlus ryte ant pagalvės yra daugiau nei keli plaukai, taip pat jei perbraukiant per plaukus ranka, saujoje jų lieka daugiau nei įprastai.
Įvardijami įvairūs plaukų slinkimo tipai:
 • Įprastas plaukų slinkimas, kai plaukai išretėja su amžiumi. Daugiau plauko folikulų pereina į poilsio etapą, todėl likę plaukai tampa trumpesni ir retesni.
 • Genetiškai paveldėtas plaukų slinkimas, kuris gali pasireikšti tiek vyrams, tiek moterims. Vyrams ši būklė vadinama plikimu, kuris gali prasidėti dar paauglystėje. Tai apibūdinama kaip plaukų traukimasis nuo priekinės arba galinės galvos dalies - pakaušio. Moterims ši būklė vadinama moterų plikimu, paprastai iki 40 metų nepasireiškia pastebimu plaukų išretėjimu. Moterims plaukai visoje galvoje išretėja tolygiai arba pradeda plikti pakaušis.
 • Plaukų slinkimas, kuris būdingas vaikams ir paaugliams. Prasideda staiga ir lemia dalinį plaukų išslinkimą. Tai gali pasireikšti ir visišku nuplikimu, tačiau 90 % žmonių plaukai vėl atauga po kelerių metų.
 • Trumpalaikis pakaušio plikimas, kuris atsiranda dėl plaukų augimo ciklo keitimosi. Didžioji dalis plaukų pereina į poilsio etapą, lemdami plaukų išretėjimą ir plonėjimą.
 
Kodėl slenka plaukai?

Medikai nėra tikri, kodėl kai kurie plauko folikulai yra linkę turėti trumpesnį augimo ciklą nei kiti. Visgi yra keli faktoriai, kurie gali turėti įtakos plaukų slinkimui.
 • Hormonai – pavyzdžiui, padidėjęs androgenų kiekis (vyriški hormonai, kuriuos gamina tiek vyrai, tiek moterys.
 • Genai – paveldėjimas iš bent vieno iš tėvų gali turėti įtakos polinkiui į plikimą, plauko folikulo veiklą
 • Stresas, ligos ar nėštumas, mažakraujystė,  diabetas
 • Vaistai
 • Imuninės sistemos sutrikimai, vitaminų A, D ar E trūkumas
 • Kosmetinės procedūros – per dažnas galvos plovimas šampūnu, plaukų balinimas ar dažymas gali silpninti plaukus, darydamas juos plonus ir trapius (lūžinėjančius). Plaukų tiesinimas, garbanojimas ar cheminis sušukavimas taip pat gali pažeisti ir susilpninti plaukus. Visgi, tai neturėtų lemti plaukų slinkimo ir nustojus naudoti plaukus žalojančias priemones, plaukų slinkimas turėtų liautis. Pasitaiko retų atvejų, kai plaukų pažeidimas lemia ilgalaikį nuplikimą.
 • Dieta, kurios metu pasisavinama mažai proteinų, taip pat gali lemti plaukų slinkimą.
 
Vyrų ir moterų plikimas

Plikimui didelę įtaką turi padidėjęs hormono DHT kiekis, kuris verčia plauko folikulą trauktis. Ilgainiui jis taip sumažėja, kad jame daugiau negali augti plaukai.
Sustabdyti plaukų slinkimą lengviau nei iš naujo atauginti plaukus. Nors nėra būdo visiškai sustabdyti plikimo, šį procesą galima pristabdyti naudojant priemones nuo plaukų slinkimo, tepamas ant galvos odos. Priemones patartina naudoti nuolat, nes rezultatas pastebimas tol, kol galvos oda maitinama ir stiprinami plauko folikulai. Nustojus naudoti priemones nuo plaukų slinkimo, dažnai plaukai vėl pradeda slinkti, todėl reikėtų įprasti naudoti reguliariai, kaip įprastą plaukų priežiūros priemonę.
 
Priemonės nuo plaukų slinkimo

Plaukų stiprinimui ir slinkimo prevencijai pravartu subalansuoti mitybą, kuri organizmą aprūpintų proteinais bei vitaminais A, D ir E. Taip pat patartina vengti streso. Esant pastebimam plaukų slinkimui ar plikimui, reikalingos priemonės, kurios efektyviai stabdo plaukų slinkimą ar skatina plaukų ataugimą.
 • Plaukų priežiūros priemonės su kofeinu – kofeinas stabdo DHT hormono gamybą, todėl plauko folikulai lėčiau traukiasi ir taip atitolinamas plikimas
 • A.N.P.®  (Natūralus plaukų ir nagų augimo aktyvatorius, išgautas iš arklio karčių ekstrakto), kuris stiprina, regeneruoja ir stimuliuoja plauko augimą. Ypač tinka pažeistiems plaukams ar turintiems seborėją. Kosmetiką su plaukų augimo aktyvatoriumi galima rasti Ecrinal plaukų priežiūros linijoje.


           
                               |    |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'