Gydomoji kosmetika Facebook
Natūrali ir ekologiška kanapių kosmetika
Pinigų grąžinimo garantija
Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje
8 675 90667

4 jautrios odos negalavimai - rožinė, dermatitas, deginimas, aknė

Jautri oda

Jautri oda - dažna odos būsena, nurodanti sustiprėjusią odos reakciją į vidinius ir išorinius dirgiklius. Teigiama, kad apie 25-50% visuomenės turi jautrią odą. Jautrios odos sąvoka yra gan plati ir dermatologai jai taiko įvairius apibrėžimus. Galima išskirti 4 pagrindinius jautrios odos negalavimus – aknė, rožinė, deginimas / tinimas, bei kontaktinis dermatitas (alergijos ir sudirginimai). Nepaisant esminių šių  skirtumų yra vienas bruožas, jungiantis visus jautrios odos susirgimus, tai – uždegimas.

Rožinė
• Ši liga veikia odą sukeldama spuogus, paraudimus ir iškilusius kapiliarus ant veido. Rožinės priežastis nėra tiksliai žinoma, tačiau galimos uždegimo priežastys yra bakterijos, genai, ultravioletiniai spinduliai ir kraujagyslių nepatvarumas.
• Uždegimą malšinantys ingredientai, kurie nesukelia odos susierzinimo yra pagrindinis ginklas, kovojant su rožine. Tokie produktai efektyviai stiprina kapiliarus ir mažina veido raudonį.

Dilgčiojimas ir pabrinkimasmas
• Tiksli problemos priežastis yra labai individuali.
• Nėra pakankamai atlikta išsamių mokslinių tyrimų analizuojančių tinimo procesą bei identifikuojančių kokie nervai ir odos komponentai dalyvauja tokio tipo odos susirgimuose.
• Medžiagos, galinčios sukelti tinimą yra pieno rūgštis, azelaino rūgštis, benzoinė rūgštis, glikolio rūgštis, ir daugelis kt.

Kontaktinis dermatitas
Yra dvi pagrindinės odos susierzinimo priežastys šioje kategorijoje.
• Pirma, kuomet oda parausta dėl tam tikro alergeno (tai gali būti maisto produktai, kosmetikos ar namų apyvokos priemonės, gyvūnai ar kt.).
• Antra priežastis yra susijusi su dirgikliu. Tam tikros medžiagos gali dirginti odą, bet asmuo nebūtinai yra joms alergiškas. Pavyzdžiui, jeigu baliklis užtikštų Jums ant rankos, oda šioje vietoje susierzintų, tačiau tai nereikštų, jog esate alergiškas šiam chemikalui.
• Odos susierzinimas dažniausiai kyla dėl naudojamų odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra kvepalų, konservantų, dažų ar formaldehidų.
• Natūralūs produktai taip pat gali sustiprinti kontaktinio dermatito uždegimą, nes jų sudėtyje gausu eterinių aliejų.

Aknė
• Aknę sukelia padidėjęs odos riebalų išsiskyrimas ir propionium aknės bakterija. Pats mikroorganizmas uždegimo nesukelia, tačiau propionibacterium acnes gaminamas fermentas (lipazė), skaldo riebalų trigliceridus (riebalų rūgščių šaltinis), kurie ir dirgina odą.
• Kai kurie odos priežiūros produktai gali užkimšti poras ir paskatinti inkštirų atsiradimą. Renkantis veido odos priežiūros priemonę riebiai odai atsižvelkite, kad produktas būtų nekomedogeninis, nekimštų porų.
• Produktai gydantys aknę (reikia pasitarti su gydytoju) savo sudėtyje turi priešuždegiminių ir anti bakterinių medžiagų, tokių kaip antibiotikai, benzoilo peroksidas, salicilio rūgštis ar retinoidai.
• Vienas iš natūralių ingeredientų, naudojamų kovoti su aknę yra arbatmedžio aliejus.
• Kiti natūralūs ingredientai, tokie kaip kokosų ar avokadų aliejai gali sukelti aknės uždegimo proveržius. 

Produktai, kurie skirti specialiai spuoguotos odos priežiūrai:

Kremas nuo spuogų Aknea. Natūralus kremas spuoguotos odos priežiūrai, raminimui, lyginimui. 
Tonikas spuoguotai odai Aknea. Natūralus tonikas spuoguotai odai Aknea skirtas odos valymui ir priežiūrai.
Natūralus putojantis prausiklis spuoguotai odai Aknea. Pašalina negyvas ląsteles nuo odos paviršiaus, nuprausia nešvarumus, sumažina riebalų formavimąsi.
Valomoji spuoguotos odos kaukė Aknea. Speciali anti bakterinė kaukė, efektyviai mažina spuogų formavimąsi.
Serumas spuoguotai odai. Ekologiškas serumas - priešuždegiminė priemonė nuo spuogų, ramina odą, 56% kanapių aliejus.


Skaityti daugiau apie jautrią, išsausėjusią ir sudirgusią odą: 11 klausimų užduodamų dėl jautrios odos.
                               |    |  
Prenumeruok mūsų naujienas ir apie akcijas sužinok pirmas!
'.$close_txt.'